Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_1. část

Tour du Mont Blanc- DEN 5 (Camping Grandes Jorasses- La Fouly)

Ráno vstáváme brzy, musíme stihnout autobus v 7:30, protože nás čeká dlouhý den a my nechceme jít část cesty znovu. Nechceme budit ostatní, tak se přesuneme k recepci do jedné z cabane, kde si vychutnáme teplou snídani😍. Snídaně je základ, sice to nejsou míchaná vajíčka se slaninou a čerstvým pečivem. Pečivo máme objednané až na 7:15, tuto možnost místní kemp nabízí, a my bagetku na dnešní den potřebujeme, ale i tak si pochutnáme😍.

Pak následuje použití toalet… to už se kemp probouzí a já stojím neskutečně dlouhou frontu na WC. Když se dostanu na řadu, tak je volný jen záchod turecký😳. Ne tohle já vážně neumím, balancovat nad dírou v zemi🤔😳. Takhle jsem se to neučila😳, pustím před sebe paní, která to asi na téhle vymoženosti umí, s obavami sleduju hodiny, to by tak chybělo, aby nám ujel autobus, dostávám se na řadu na záchod číslo dvě, zase vedle, opět ta díra🤔, co to mají ti Italové ve zvyku🤔😳? A začínám být značně nervozní😢. Pokus číslo tři, jeden záchod ze tří, konečně zařízení, které je mi známé a už běžíme na bus. Stihli jsme ho, za vteřinu půl osmé💪🙏.

Autobus nás vyveze do stanice Bivio Rifugio Bonatti a rozjíždíme dnešní den😍. To ještě netušíme, jaká paráda nás dnes čeká😍. Po pravé ruce vidíme chatu Rifugio Bonatti, kam i oficiální průvodce hikery vede, ale my se vydáváme mírně doleva a cik cak stoupáním si to funíme pod fousy👌. Počasí nám opět přeje a my staneme za 4 hodiny rubání skrz Val Ferret na hranicích😍❤️-Grand Col Ferret ( 2.537 m.n.m.).

No koukejte😍:

Opět si ťukáme na úspěch a zdraví všech a kocháme se neskutečnými výhledy😍. Švýcarsko, tady je to tak úžasné😍 a všude, i v Itálii mluví francouzsky🥰. Jsem ve svém živlu, bavíme se o počasí s ostatními turisty, dozvídáme se, že teď už bude jen krásně, přejeme si Bonne journée a skrze Val Ferret frčíme dál🥳. Potřebujeme dnes dojít do kempu La Fouly, kde je i obchod a já větřím zeleninu😍😍❤️. Rychle, žádné zdržování, salát nás volá🤔.v 18:30 jsme v La Fouly, platíme kemp, dostáváme slevu, že jsme TMB, objednáváme bagety na zítra, a já běžím na nákup😁 , chci koupit nějaké maso, ale nakonec přitáhnu rajčata🙈. Martínek nesouhlasně zakroutí očima, já mu vysvětluji, že zelenina je důležitá a už vařím kuskus s červenou řepou😍. Za chvíli slyším nějaké nesouhlasné “ co to proboha je?😳” a pak už v nás tato podivně vyhlížející hmota mizí jakoby nic🙏🤣. Martínek raději ještě zajídá sýrem s bagetou😂😁. Tady by člověk snědl i koprovku, říkám já🤣. Martínek sní o guláši s šesti🤔😂.

V úžasné sprše strávíme snad hodinu, tady se žetony nekonají, ještě to tak, za takovou cenu i se slevou, peru, co se dá a šup do hajan😆😴. Kemp je narvaný k prasknutí, snad nás nebude rušit nějaká omladina🤔.

I kdyby tu nějaká noční párty byla, tak my se rozhodně nezůčastníme, za chvíli spíme jak mimina🥱😴…

Tour du Mont Blanc- DEN 6 (La Fouly-Champex)
Tour du Mont Blanc- DEN 4 (La Sorgente- Camping Grandes Jorasses)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *