Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_1. část

Tour du Mont Blanc- DEN 3 (Les Chapieux-La Sorgente)

Myslím, že na celém dni je nejhezčí ráno..všichni kolem spí, příroda se teprv probouzí a vás nic nebolí😍.., je toto možné? Mi neříkejte, že stačí odhodit utětrku a houbičku na nádobí😂🙈.. a dalších pět kilo k tomu, no dobře, jsem skoro zapomněla🤭. Jsme první, kdo v tomto krásném údolí vstává, my dnes chceme trasu trošku natáhnout a dojít až před Courmayeur. Dnes nás totiž čeká přechod hranic do Itálie, nemůžeme se dočkat😍.

Venku je teda slušná zimička, tak se moc nezdržujeme a skoro neslyšně se po snídani vydáváme vzhůru🥰, na cestu nám ještě stačí zamávat americký pár, který jsme potkali už v Les Contamines a který včera dorazil hodně pozdě.


Pomalu stoupáme a kocháme se dnešním nádherným ránem😍.

Asi po hodince chůze míjíme La Ville des Glaciers, malou osadu a zanedlouho přicházíme k Refuge des Mottets, kde si dáváme zaslouženou svačinu.

Pokochejte se dnešními dopoledními výhledy také:

Po obědě, který nám dodal energii pro další výstup, se vydáme dál.. a zanedlouho se po dnešních 3 a půl hodinách ocitáme na Col de la Seigne, na prvních hranicích našeho treku😍.. Francie/ Itálie❤️. Rozděláváme placatici ( tu Martínek v rámci odhazování nepotřebných věcí uchránil😂)a ťukáme na zdraví😍, fuj takhle v poledne🙈, když to se prostě oslavit musí🥳🥰.

Chytáme zde signál, po více jak 24 hodinách píšeme domu, že jsme nejšťastnější na světě, a i když se nám odsud vůbec nechce, tak se vydáváme dolů… nemohli jsme tušit, že i tady “dole” nás bude přecházet zrak😍.

Mnoho hikerů končí u chaty Rifugio Elisabetta (2.195 m.n.m.), ale my si dnes dali dvojitou dávku, tak musíme jít dál😊. Postupně se ocitneme v údolí Val Veni a nestačíme se rozhlížet kolem sebe.. bože to je taková nádhera😍:

Tohle je rozhodně to nejhezčí údolí, kterým jsme zatím šli😊. Začínám ale trošku cítit záda, tak se nenápadně ptám, kdyže už tam jako budem😅. Zaslechnu nějaký LEZUŽ a už mlčím😅😂.

Sestup byl celkem náročný a hlavně dlouhý, dnes jsme spojili 2 trasy dohromady, takže do kempu La Sorgente dorazíme až kolem 19h večer😳. A to je ještě brzy, stejný nápad měli Amíci, kteří dorazili až kolem 21h😳.

První, co navštívíme je sprcha😍, kupujeme každý po jednom žetonu a proboha, oni mi dali ňákej vadnej žeton, asi jen čtvrtku??🤔🤔, voda tekla asi tak 20 a půl vteřiny, ani sem si nestačila vymydlit nohy🥺. Rychle kradu Martínkův žeton, mydlim hlavu a konec!😳Tak a dost, za dvě éčka se nechat z dálky vocáknout, na to nejsem zvědavá🤔😂. Nakonec na mou sprchu padne žetonů deset a já si v duchu počítám, kolik sem za to mohla mít nových triček😁. Nakonec jim za trest vyplácám bojler na přeprání prádla:

Následuje večeře (ten, kdo uhádne, má bod😂) seznámíme se se Žroutem, Netopejrem a Divoškou (o těch ale až zítra:) a za bubnování prvních kapek na náš stan, se chystáme spát🥱🥱… kdo mohl tušit, že do rána napadne sníh😳, že já trubka jsem nám nepřibalilla svetr…🥶

Tour du Mont Blanc- DEN 4 (La Sorgente- Camping Grandes Jorasses)
Tour du Mont Blanc- DEN 2 (Les Contamines-Les Chapieux, 20 km)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *