Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_1. část

Tour du Mont Blanc- DEN 4 (La Sorgente- Camping Grandes Jorasses)

Kemp La Sorgente

Kdopak jsou Žrout, Divoška a Netopejr? Netopejr je hiker, který dorazil také pozdě večer a pověsil si postel mezi stromy😳. No proč ne, aspoň k němu nemůže zespoda vlhost během nočního deště🤔. Jak to ale dělá zvrchu? Nechtěla jsem být vlezlá a chodit mu očumovat ležení, asi měl nad sebou deštník, tím jsem si jistá😁. Divoška je Američanka, která přišla, lehla a spala, přikrytá jen nějakým pláštěm😳. Bože holka, vždyť nastydneš, vždyť prší, jak o život. Ráno jsme ji naštěstí našli v jednom krytém přístřešku, uf, nenastydla😊. No a Žrout? Nikdy jsme nikoho neviděli tolik jíst.

Ráno totiž ještě pršelo, a my nijak nespěchali. Zalezli jsme si pro to do jedné z otevřených venkovních kuchyní, kde jsme zevlili skoro do poledne. Zevlil tam s námi právě i Žrout a vařil si jedno jídlo za druhým😳. Pokaždé, když dojedl, tak si běžel do krámku koupit další… a další… a další😳. Kluku jedna ušatá, kam se to do tebe vejde.😳

Před polednem se trošku vyčasilo, my si pobalili a vyrazili přes okraj Courmayeru do dalšího kempu.

Koukejte na ty pohádkové komíny😍
…a na ty balkónky😁

Dnes se žádné velké výhledy nekonaly, ale my jsme si užili pohodový den bez nepříjemného vedra a skoro pořád po rovince. Sice byla cesta na náš vkus až moc po silnici, ale dalo se to vydržet😊.

Do dalšího kempu v Itálii- Grandes Jorasses-jsme dorazili zase celkem pozdě- byl velmi špatně značen, cesta po silnici byla už úmorná, míjeli jsme jiné kempy, akorát situované právě u silnice a to jsme nechtěli poslouchat hluk aut. Po několika kilometrech jsme přešli řeku a podél ní se zase vraceli jakoby zpět🤔. To je něco pro nás🙈. No došli jsme to, ale už značně unavení.

Kemp byl rozdělen na několik “ podlaží” a my si vybrali to nejdál😂. Proč ne, je super chodit na wc a do umývárny hodinu tam a hodinu zpět😁🙈. Přístě to uděláme stejně, samozřejmě😂.

Po rozbití ležení jsem se dala do vaření teplé polévky a těsně před servírováním jsem do ní šlápla. Jo pecka, to jsem přesně chtěla, vyprat si ponožky😎😁. Druhý pokus se již podařil, Martínek si lupnul Coldrex, nějak to prý není ono a jdem se dojíst do pizzošky😍. Pizza v nás zahučela ani jsme nemrkli a vděčni za dnešní pohodový den jsme to zalomili téměř okamžitě…kde jsou naši kamarádi, kam oni dneska došli? Ještěže jim už dnes neprší🙏. A už ani nebude, předpověď na příští dny hlásí azuro😍

Tour du Mont Blanc- DEN 5 (Camping Grandes Jorasses- La Fouly)
Tour du Mont Blanc- DEN 3 (Les Chapieux-La Sorgente)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *