Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_2. část

Tour du Mont Blanc- DEN 6 (La Fouly-Champex)

Dneska nespěcháme, od rána si užíváme sluníčka, dosušujeme vyprané věci, snídáme jako králové😍- dnes jsme si do kaše dali totiž banán😍- protože nás dnes čeká pouhých 15 km s minimálním převýšením (něco málo přes 400 m). Dnešní trasa je na celém treku nejlehčí. O to víc si ale užijeme místní atmosféru horského venkova a pohádkových farem😍.

Lehce před 11h se tedy zvedáme a skrze vesničku La Fouly se zanedlouho ocitáme v přírodě, která nám dnes slibuje pohodový den🥰. Celou dobu vlastně převážně klesáme, procházíme kolem malých farem, dále skrz Praz de Fort a říkáme si, co by asi místní obyvatelé říkali na náš uspěchaný život…

Takovou stodůlku mít doma😍
Praz de Fort
Nepospícháme a kocháme se😍

Kolem třetí hodiny se ale něco děje🤔, jak jako kopec? Neříkal si že dnes pohoda?😆 No tak teda se jdeme zpotit, to je fuk, že jsme se ráno koupali🤣. Z Issert začínáme slušně stoupat, abychom si těch pouhých 400 výškových metrů užili pěkně až na závěr😎. Sluníčko pere a my v šíleném kopci v dálce vidíme ohromnou majestátní budovu🤔, co to je asi zač? Holka příště nebuď tak zvědavá, třeba by ta trasa vedla po vrstevnici😂. Hádejte, máte jeden pokus, samozřejmě že k té budově vystoupáme a je to hotel🤣. No to jsem potřebovala vědět😂. Ale je Splendide😂:

Kolem 16h scházíme do dnešního cíle-horského městečka Champex, které se nachází u jezera a dodává celému městečku nezaměnitelné kouzlo😊. Neodoláme a chvilku se u jezera posadíme a chladíme unavené nohy:

Možná, kdyby jezero nebylo v tak rušném městě, tak bychom se v něm i vykoupali. Nechceme ale pohoršovat místní vystavováním našich vypracovaných těl😁, a tak zůstaneme jen u decentního šplouchání smradlavých nožek😍:

Osvěženi se vydáváme dál… musíme projít přes celé město až na konec, kde se nachází kemp. Poprvé se ale na treku cítíme trochu jako vagabundi. To nám nikdo neřekl, že sem se chodí pouze ve společenském oblečení😳. Rychle zaplout do kempu, ať na sebe moc neupozorňujeme😂.
Zaplatíme, necháme si přidělit místo a co jsme komu udělali zase, když zjistíme, že jsme opět v tom nejvzdálenějším patře🤔. Mám snad na čele napsáno, že ráda běhám s každým čůráním kilometr tam a kilometr zpět?🙈 Jako náplast na ublíženou dušičku zabere ale to, že máme hned u stanu stůl s lavicemi😍. Ok, odpouštím vám🙏.


Po sprše a véče se vydáme na procházku městem a je nám úplně jedno, že máme na sobě propocené věci a v sandálích úplně zaprášené nohy🤣. Takhle je nám totiž nejlíp… nosit si svůj domek na zádech a užívat si té volnosti😍.

Uléháme celkem brzy, venku je krásně teplo a my se nemůžeme dočkat zítřka😍. To bude totiž zase něco🥰❤️.

Tour du Mont Blanc- DEN 7 (Champex- Trient)
Tour du Mont Blanc- DEN 5 (Camping Grandes Jorasses- La Fouly)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *