Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_2. část

Tour du Mont Blanc- DEN 9 (Tré-le-Champ-Chamonix)

Ráno se probouzíme krásně odpočatí a těšíme se na předposlední den😍. Už si uvědomujeme, že naše dovolená pomalu končí, ale také jsme rádi za cenné zkušenosti, které nám přinesla🙏. Ale ještě není konec, máme před sebou dva nádherné dny, tak si je pojďme užít❤️. Oficiální trasa by dnes měla končit v Refuge La Flégère, ale to by bylo pouhých 8km, takže my si to natáhnem přes Plan Praz až do Chamonix. Rádi bychom se vyhnuli drsnému sestupu a zvrchu sjeli lanovkou, a ráno zpět, tak uvidíme, jak to vše (ne) dopadne🤣🙈.

O náročném stoupání snad nemá cenu ani psát😂, dokonce musíme v jedné části použít i žebřík😳, což nějak nerozdejchám, takže si to Martínek střihne dvakrát-když se vrací pro můj batoh🙏🙈. Ale každá námaha a každá kapka potu za to, že dnes uvidíme slavný Grand Balcon Sud a Lac Blanc, rozhodně stojí😊. Dokonce dnes potkáme i horolezce a já zavzpomínám na staré časy😍:

Hned bych se přidala😊
Lac Blanc😍

Dnešní výhledy zůstanou navždycky v našich srdcích🥰. Zítra se těšíme na vrchol le Brévent, který je slavný tím, že je přímo proti Mont Blancu, a vy jej tak máte jako na dlani😍.
Po pozdním obědě uprostřed rozkvetlé louky a s výhledem na tu krásu, se vydáváme k lanovce, která by nás měla dopravit do Chamonix, kde strávíme poslední noc😊. Stane se ale naprosto neočekávaná věc, se kterou jsme rozhodně nepočítali🙈- lanovka ZROVNA dnes nejezdí😳, tak jo, to bude paráda poklesat si z 2.200 m.n.m. do 1.035 m.n.m.😳🙈. Jde se na to, žádný odmlouvání😎. Nejdříve začnu kňučet já a za chvíli i Martínek, tohle jste si kolínka naše teda nezasloužily😢. Nedá se nic dělat, musíme jít dál. Cestou potkáváme podivnou skupinku náctiletých, která si to v podvečerních hodinách stoupá bez ničeho, žádné batohy, nic, nahoru. Dávají se s námi do řeči, ale já mám z nich opravdu zvláštní pocit, rychle pelášíme pryč, oddychnu si až za cca 2km, kdy i vidím, že nás nepronásledují🤔. Asi se moc koukám na filmy, ale na tenhle pocit prostě jen tak nezapomenu…

V Chamonix jsme kolem 18h a dle mapy jdeme najít kemp…ty jo, kde je? Oni ho přestěhovali?? Bloumáme sem a tam a ne, má tu být, ale není😢. Najdeme tedy jiný, úplně na druhém konci🤔🙈. Nedá se nic dělat, tady zůstat nemůžeme. Štrádujeme si to rozpálenými ulicemi, až konečně v 19h staneme v kempu de la Mer de Glace:

Teď už bude vše dobré🙏. Dobrý den, chtěli bychom prosím místo pro jeden stan a dvě osoby😁. Omlouvám se, ale máme plno😳😳😳. Co prosím? Asi jsem špatně rozuměla, vy nemáte vůbec nic, ani třeba za plotem?? No je tu jedno půlmísto, dám vám slevu… Klidně za plnou! Bereme! Nakonec zjistíme, že na toto půlmísto by se vešel ještě jeden stan🤣. A taky už jsem si zvykla, že je vzdálené kilometry od záchodů a sprch, díky naše skvělé půlmístečko❤️🙏:

Véča, sprcha, pivko, zuby, zaběhat si tam a zpátky na wc, pro jistotu ještě jednou, hlavně, ať nemusíme běhat v noci a spát😴. Dnes máme dost… což si teda nemyslí počasí a v noci nás potrápí pořádnou bouřkou🙈. Hlavně klid, nejsme jediný, komu stan stojí pod stromem😂🙈.

Tour du Mont Blanc- DEN 10 (Chamonix- Les Houches)
Tour du Mont Blanc- DEN 8 (Trient-Tré-le-Champ)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *