Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_2. část

Tour du Mont Blanc- DEN 8 (Trient-Tré-le-Champ)

To se to spalo jedna radost😍, takhle tvrdě nespíme ani doma v měkké posteli😂. A jestli to včera bylo bájo, tak dneska to byla bája dvě😍. Jak tady může být každý den hezčí než druhý😍, tady asi někdo kouzlí a tahá jedno králíčka z klobouku za druhým😁🥰.

Zůstaneme u těch zvířátek..ráno nás budí ovečka😳, dvakrát promnu oči, které mě po včerejší sprše v záchodě ještě teď přechází🤣🙈a poslouchám, co to je za divný zvuk😳, šťouchnu do Martínka, že venku je nějaká hrozná funící příšera, se kterou je potřeba se vypořádat😳. Prosím, hlavně na sebe dávej pozor🙏. Martínek statečně vyleze z našeho ležení a už někomu nabízí trávu😳. No prosím tě?🤔🤔Něco mi tu uniklo?😂. Statečně i já vystrčím hlavu ven a vidím Martínka, jak krmí ovečku, která se na nás snažila dobývat😍. Holka jedna malá chlupatá, co bysme s tebou dělali? Ledaže bys nám nesla baťůžky, ale to by nemuselo dopadnout dobře🙈. Odháníme zvířátko do ohrady, jak ty ses jenom dostala skrz?😳No ještěže tu nemají bejky🙏🙈.

Po snídani se vydáváme do strmého stoupání směr Francie. Dnes budeme zase překračovat hranice a výhledy budou jedny z nejhezčích tady😍Náš vrcholový cíl se jmenuje Col de Balme ( 2.191 m.nm.)- hranice Švýcarska a Itálie- a staneme na něm po více jak tři hodinovém stoupání😍. Všude je spousta turistů, restaurace v chatě je v obležení, protože tady vidíte nejvyšší horu Evropy jako na dlani😍. Ta nádhera vás až oslňuje, ledovec Mont Blancu je majestátní😍😍:

Na zdraví samozřejmě,zpět ve Francii😍

Strávíme zde dobré dvě hodinky a ani nepotřebujeme mluvit… snažíme se nasát atmosféru Mont Blancu… ta jeho majestátnost v nás zůstane ještě dlouho…

Nechce se nám, ale musíme jít dál..sestup je brutální, už cítíme kolena fest, z něco přes 2.000 m.n.m. (jestě si totiž z hranic vyrubeme na 2.201 m.n.m. vysoký vrchol L’ Aiguillette des Posettes) klesáme do kempu v Tré- le- Champ do cca 1.417 m.n.m. No tak kolena moje, to dáte, když to dávám já🤣.
V kempu stavíme stan a jdeme na nákup.. koupíme si tuňáka, vejce a??? ZELENINU❤️❤️❤️a připravíme si luxusní večeři😍.

Po dnešním náročném dni to opět zalomíme sotva za sebou zavřeme stan… zdá se nám o všech zvířátkach, které jsme tu potkali…a kdepak jsou naši kamarádi-Netopejr, Žrout, Amíci a Divoška? Nikoho už neuvidíme… o tom každý hike je… Každý dle svého a svým tempem…

Západ slunce😍
Tour du Mont Blanc- DEN 9 (Tré-le-Champ-Chamonix)
Tour du Mont Blanc- DEN 7 (Champex- Trient)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *