Tour du Mont Blanc,  Tour du Mont Blanc_2. část

Tour du Mont Blanc- DEN 10 (Chamonix- Les Houches)

Je to tam!😎

Tak už to víte hned na úvod, do cíle jsme došli😎🙏, ale předcházel tomu naprosto jedinečný slunečný den s překrásnými výhledy na masiv Mont Blancu😊. Po noční bouřce, která byla výživná, tady v horách to burácí jak na lesy😳, balíme mokrý stan a vydáváme se k lanovce. Fouňovsky si vyvezeme zadečky🙈, jak já si nerada zkracuju cestu, ale na naší obranu, ofiko trasa nevede do Chamonix, my si cestu prodloužili záměrně, protože jiný kemp jsme na mapách nenašli, uklidňuju se tedy a na kopci si to rovnou vystoupáme o pár metrů výš- na Le Brévent- 2.526 m.n.m.

Neskutečné výhledy😍

Na samém vrcholu jsme kolem poledne a nemůžeme se nabažit té krásy😍. Strávíme tu přes hodinu a půl😍, no uznejte, že odsud se jen tak odejít nedalo😊:

Ne, to za námi opravdu není tapeta❤️
První uskutečněný výstup na Mont Blanc se konal 8. 8. 1786

Kolem 14h začínáme sestupovat směr Les Houches, cíl celého výletu😊. Nechce se nám tu nechat takovou nádheru, ale doufáme, že se sem ještě vrátíme. Slíbíme si, že příště to půjdeme proti směru hodinových ručiček, což někteří také chodí.
Cestou dolů si ještě dáváme oběd na louce přímo proti MB a pak už opět přemlouváne kolena, ať to ještě chvilku vydrží😂:

Ledovec je dechberoucí😳
Chamonix, kde jsme na dnešek spali

V Les Houches jsme po 18h, taková radost, my to zvládli👌🥰💪. Vzpomeneme si náš první den, kdy jsme to chtěli vzdát a teď jsme opravdu rádi, že se tak nestalo🙏. Jsme bohatší o tolik zážitků a hlavně zkušeností, ze kterých budeme čerpat do dalších treků😍. V Les Houches děláme povinnou památeční fotografii:

A jdeme k našemu autu, které mimo jiné ukrývá čisté a voňavé oblečení😍, ale hlavně nás doveze do kempu v Les Contamines, kde na nás SNAD čeká náš mini pytlíček s houbičkou na nádobí😂🙈. Slibuju si, že se hned na to mytí nádobí vrhnu🤣. V kempu si na recepci svou tunovou zásilku vyzvedneme ( předává nám ji nějaká jiná paní🤔, jasně, ať nás tady znají všichni), s úsměvem jen tak mimochodem pravím, že to je celé naší party😎, přehodím si ho přes rameno a se vztyčenou hlavou a pocitem vítězství odkráčím🤣.

Stavíme stan, cpeme se věcmi z pytle🤣 a po 21h usínáme jak mimina😴.

Kdepak, počkejte si ještě na tu sladkou tečku🤣🤔… celý trek nad námi někdo držel ochrannou ruku… teď už si asi řek, že to by stačilo😂🙈, ve 2 hodiny ráno rána, vyskočíme, netušíme, která bije, zamotáváme se do stanu, ježiš co se to děje? Kde je východ? Vyhrabeme se ani netušíme jak a zjistíme, že nám praskla tyč od stanu😳🤔. Sice je nám to líto, ale děkujeme, že se to stalo až teď, kdy máme trek za sebou🙏. Provizorně s pomocí trekové hole stan stavíme znovu a jdeme spát🥱🥱.

To bylo teda něco… trek nám otevřel oči, co se týče výbavy i našich fyzických možností… výbavu asi raději dále popisovat nebudu, nikdo nechce tahat 20 kilo na zádech🤣, ale v posledním článku shrnu témata navigace, zásobování a možnosti spaní😊.

Jednu věc víme naprosto jistě- určitě se sem o něco lehčí vrátíme🤣😍❤️…

Tour du Mont Blanc- DEN 9 (Tré-le-Champ-Chamonix)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *