GR 54 _1. ČÁST,  Tour des Écrins (GR 54)

Tour des Écrins- DEN 3 (Plateau d´Emparis-před l´Alpe de Villar d´Arene, 20 km)

Tak kvůli takovému ránu se zde nahoře nad 2.000 m.n.m. rozhodně vyplatilo zůstat:

Krásné dobré ráno😊, krásně jsme se vyspali, venku bylo sice pod nulou, ale naše kvalitní oblečení se ukázalo jako dobrý kup, filtr na vodu také přežil, putoval totiž už večer do spacáku, doporučuje se to, mráz by ho mohl poškodit. Filtr dobrý, my dobrý, ale nemáme vodu na snídani. A to já bez snídaně svou vrtuli neroztočím🙈. Martínku, ty jsi hlava rodiny, zatni zuby, prosím, nabuj totálně zmrzlé botky a bež sehnat vodu😊. Já zatím začnu balit. Jakmile mi zmizí z dohledu, tak se potvora ještě zachumlám do spacáku a pozoruju tu nádheru. Za chvilku se začnu cítit provinile, vzpomenu si na ty jeho zmrzlé boty a rozhodnu se s ním táhnout za jeden provaz. Nasoukám se také do svých promrzlých bot, ježiš až křupou, snad se ňákej kousek neodlomí😳 a začnu vynášet věci na sluníčko, aby se trošku vysušily:

Zde Martínek nabíral vodu😍

Po teplé snídani se jde jedna radost. Do vesničky Le Chazelet to máme dvě hodinky, na cestu nám cinkají kravičky a zpívají svišti🐭, jaktože tu nenabízí obrázek sviště jako??😂.

Sestup do vesnice Le Chazelet
Le Chazelet
La Meije❤️

V kouzelné vesničce jsme za necelé dvě hodinky, kulturně se zde vyčůráme na veřejných záchodcích😁, využijeme popelnice pro vyhození odpadu posledních dnů, v malém krámku dokoupíme bagety a frčíme dál. Dnešním cílem je městečko La Grave, kde dokoupíme nějaký proviant a budeme pokračovat dál asi do 1.800 m.n.m., kde se chceme utábořit.

Sluníčko nám vynahrazuje poslední dny, koupeme se ve vlastním potu a já občas začínám říkat, co tu tak smrdí, hlavně když foukne😂🙈. Vzpomenu si na kilové vlhčené ubrousky v batohu a slíbim si, že večer se “osprchujeme”😁.

Procházíme krásnou krajinou, kolem řeky La Romanche a já si říkám, že tahle dovolená bude z těch nejlepších, no posuďte sami:

To by byl snad i hřích naložit do téhle průzračné vody naše špinavé nohy😂

Několikrát se zastavujeme, kocháme se tou nádherou a doplňujeme energii gumovými medvídky. Ti brzy dojdou a na další pytlík máme mít v plánu chuť až zítra😂, Martínek polkne naprázdno, ale vidina čínské polévky tam někde nahoře mu dodá energii.

Rubeme to do kopce celkem slušně, proti nám ke svým autům scházeji jednodenkáři, kteří z nás ve svých žabičkách a čistých tílečkách musí být pohoršeni, pozor, to jsou ti smraďoši, uvolněte jim cestu🙈😂. Kdyby věděli, že se dnes budeme mýt😎.

Rovný plácek zde nahoře nacházíme celkem snadno, akorát zde děsně fičí a chodí se na nás pořád dívat nějaká kráva😳, co pořád chce? Pak nám to dojde, když se rozhlédneme kolem sebe, všude jsou hovínka velikosti talíře, ale po bližším prozkoumání zjistíme, že jsou vyschlá. Kravko promiň, dneska ti zabíráme tvůj záchod😂. Já už se nikam nestěhuju😝.

Po výtečné večeři, při které úplně zapomenu na to, že tohle je opravdu nezdravé a ještě bych si vlastně přidala😂, proběhne hygiena, podvlíkačky nandat, filtr schovat, zkontrolovat krávu, zda se nevyprazdňuje u našeho vchodu a usínáme ještě za světla🥱. Zítra nás čeká přechod do městečka, kde se ubytujeme, protože na další den hlásí co?? No jasně, že déšť🤣. My na něj ale tentokrát vyzrajeme a budeme ho pozorovat z postele🥳.

Tour des Écrins- DEN 4 (před l´Alpe de Villar d´Arene- Le Monetier-les-Bains, 15 km)
Tour des Écrins- DEN 2 (Clavans- Plateau d´Emparis, 13 km)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *