Jižní větev,  Stezka Českem

1. DEN- nejvýchodnější bod ČR, celý den v mlze a tolik lidí jako?😳🙈; celkem 27,5 km

2. 7. 2022

Tak jsme se dočkali, dneska vyrážíme a mooooc se těšíme😍. Ráno si dáváme budíčka na 7h30, ať jsme na snídani první a ať tam toho je ještě hodně🤣. V 8h00 otevíráme dveře restaurace a to je paráda, tolik jídla🤣:

Cpeme tam toho, co se do nás vejde🤣, pak pobalíme saky paky a v 9h00 vyrážíme na bus do Bukovce, odkud je to co by kamenem dohodil na nejvýchodnější bod😍. Musíme sice jednou přestoupit, v Jablunkově, ale cesta trvá jen necelou hoďku.

Obě dvě městečka- Mosty i Jablunkov- nás mile překvapují😍, jsou krásně upravená, všude čisto a např. v Mostech je naprosto vše- komunitní centrum, knihovna, několik restaurací a hotelů, zastávka není zaprasená, prostě fakt čučíme😍👍.

V Bukovci, kde nás bus vyhazuje začne pršet🙈, no tak jo, nepromoky sme dlouho neměli🤣:

Ale tak za sluníčka to umí každý, že jo, takže nefrfňat a makat🏃‍♀️. U nejvýchodnějšího bodu jsme asi za půl hoďky, povinná fotečka proběhne a vyrážíme. Ofiko stezka začína až za cca 30 km, tak tam dnes chceme dojít🙏.

Je hrozně vlhko, i díky mlze, která nás obklopuje, takže se potíme jak čuňátka a dost taky funíme🥵:

Cestou potkáváme neskutečné množství lidí😳, to není jak v Mamerice, jak říká můj milovaný synoveček Štěpánek🤣, tady se předbíháme a to je zas něco pro mě, já prostě chci vyhrát medaili🤣. Anebo pivko?🤣

Jó tady to bude zajímavá cesta, hospoda na každém kroku🙈, to toho moc neujdeme🤣🙈:

Když v Americe to bylo Tour de hamburger, tak tady tedy Tour de bear🤣, toť nový název naší Stezky🤣🙈. Nene, nebudeme to přehánět, nebudeme zastavovat v každé, kterou potkáme🤣, ale občas nějaké místní koštnem🤩🤩.

Mlha se ne a ne rozpustit, asi to bude na celý den🤔:

Mosty

Opět přicházíme do Mostů a za nimi nám trail připravuje drsné stoupání🥵, leje z nás ještě víc a jen litujeme, že nemáme výhledy🥺, tak snad se dočkáme zítra😊. Ve svahu se během vyfuňování ládujeme borůvkama, je jich tu mraky🤩🤩:

No a ani se nenadějem a jsme u horské chaty Skalka a…..neeeeee nebojte🙈🙈🙈, dáváme si kofolu, to byste neuhodli🤣. Pouští se do nás ale zima, jak jsme totál zpocení, tak ji pijeme skoro na ex a frčíme dál😊. Je něco po 17h a my domlouváme plán večera, tedy noci. Pomalu se začínáme rozhlížet, kde bychom to zapíchli, nikde nic, tak jdeme další dvě hodiny a to už sotva motáme nohy🙈:

Jakštakš místečko nacházíme po 19h00 a rychle stavíme stan, ať jsme v teple. Je nám jasné, že do rána nám věci neuschnou, tak by to zítra chtělo trošku slunka🌻. K véče se vracíme k osvědčenému receptu a oblizujeme se až za ušima😍, tuňáček, ten nám fakt chyběl😍:

Po večeři se jde z kuchyně hned do koupelny, máme to kousek🤣, páč to je zase vůně🙈, po jednom dni🤣🙈.

Usínáme po 21h00 a těšíme se, co zítra zažijeme🤩.

2. DEN- Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide😍, konečně výhledy a první trail angel😍; celkem 61 km
0. DEN-přesun na východ, buřina nás pronásledovala celou cestu🙈, není lepší americkej vichr?🤣; celkem 0 km

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *