Jižní větev,  Stezka Českem

4. DEN- chcavec až na půdu🤣, měníme plány a jedeme se usušit už dnes; celkem 101,5 km

5. 7. 2022

Osada Pulčín, hlavně její tábořistě u hospody Stodola, nás naprosto nadchne😍. Nejenže nám včera uvařili i po zavíračce kuchyně, děkujeme moc😍, ale zázemí kempu je velice pěkné- můžete si zde postavit svůj stan za rozumnou cenu a je tu i suché wc a sprcha, která se nazývá OVLAŽOVNA🤣, takže musíte šetřit vodou😆. Když jste rychlíci, tak je i trošku teplá, ale protože je venku hic, tak nám stačí i voda vlažná🙏. Dále zde je i spousta venkovního posezení, které ráno za deště využíváme k přípravě snídaně. Většina obyvatel kempu spí v připravených stanech s podsadami, tak se snažíme být potichu:

V noci pršelo a ráno začíná znovu🙈, takže jsme zvědaví, jak se pošlape🙏, nandaváme nepromoky a v 9h00 vyrážíme směr Francova Lhota:

Je celkem teplo, tak se za chvíli svlékáme a potíme se jako čuňátka🙈, a v tom to přijde, totál nálety hovad a much😳. Jako smrdíme, to jsme si vědomi, ale že jako už tolik??? Hmyzu očividně chutnáme moc, slétávají se na nás ze všech stran a my mácháme hůlkama a rukama a nohama, ale neúspěšně🥵. Tohle je opravdu otravné, ale musíme jít dál.

Ve Francově Lhotě doufáme, že bude otevřený obchod, ale vzhledem k tomu, že je svátek, tak máme samozřejmě smůlu😪. Jídlo sice máme, ale tak vysočina by jako bodla🤣.

Nedá se svítit, jdeme do stoupání směr Střelná a že to je pořádnej kopec🙈, funíme, oháníme se, hltáme litry vody a otíráme mokrý obličej od deště🤣. Zlatá poušť Mojave🤣🙈. Procházíme křížovou cestou a kocháme se lesem plným otravného hmyzu🤣:

Nad obcí Střelná nějací úžasní nadšenci vytvořili krásné tábořiště, kde se můžete zastavit, posvačit, zazvonit si, koupit si pohled, nebo dokonce i přespat😊. Opravdu doporučujeme, výhled na okolní kopce místu dodává kouzlo😊:

V této vesničce je obchod také zavřený, smiřujeme se s tím, že vysočina prostě dnes nebude🤣🙈, když v tom přicházíme na vlakové nadraží…Oba najednou nás napadne spásná myšlenka🙏, na zítra bylo v plánu sejít z trailu do Valašských Klobouků kvůli nakoupení jídla…a pak zase navázat tam, kde jsme měli skončit.

Vzhledem k tomu, že ale fakt dost prší😪 a má pršet celý den a také vzhledem k tomu, že opravdu nutně potřebujeme do lékárny, tak sjedeme do města dnes🙏🛀, bude to ale Vsetín a zítra se vrátíme zpět na trail🤩, jupí, bude pořadná koupačka😍. Vlak přijíždí asi za 30 minut, tak stíháme najít ve Vsetíně ubytko a první, kam se ve městě vydáme, je lékárna🙏🙏🙏.

To abyste tomu rozuměli…Dětský pudr přestává fungovat na naše opruzeniny zadků🤣🤣, to už se nedá vydržet🙈. V Americe to teplo bylo jiné, tady je doprovázeno neskutečnou vlhkostí a s tím, jak se potíme, tak jdeme celý den vlastně v mokrém oblečení a to se našim zadničkám vůbec nelíbí🤣.

Martínek, ať to jdu paní v lékárně vysvětlit já🤣. No tak jo, jdu se ztrapnit…Po cestě si vymýšlím různé příběhy, jakože to mám pro kamarádku a podobně🤣, a pak se vzpamatuju, není se za co stydět, navíc mě paní nezná🤣, tak jí vše barvitě vylíčím a kdyby měla zájem, tak jí to i ukážu🤣. Prý nechce🤣🙈, no tak jo, vaše chyba, mohla jste vidět něco, co jste v životě ještě neviděla🤣. Konzultujeme různé preparáty, až nakonec odcházím se zlatou střední cestou a my se okamžitě rozebehněme na místní wc namazat🤣.

Pěkně promaštění a s opoznáním lehčím krokem se jdeme nadlábnout🤩, zase ten hiker hunger a už po 4 dnech🙈, myslíme, že ale tělo ještě trpí hlady po PCT. Hledáme nějakou pizzerii a ejhle, je tu jedna komplet nová😍 a mooooc dobrá🤩:

Nadlábnutí jdeme na hotel, kde popadám svůj již běžný amok a jdu vyprat, co se dá…Tady je to zase jiné…Veřejné pračky a sušičky tu opravdu chybí😪, vyperu jen to nejnutnější a pak zjistím, že je tu fén😍😍, pecka🥳🥳, zakládám si kadeřnictví a celé odpoledne do něj chodí jedno tričko za druhým🙈, suším i ponožky a spodní prádlo a modlim se, ať to ten fén dá🙏🤣.

Jakmile obsloužím všechny své zakázníky🤣, tak se chci vydat do města na nákup jídla na další dny😊, no jo, v čem mám ale jít, když sem si vyprala i šortky a ty jestě vyfoukanou fazónu nemají🤔, kouknu na Martina, udělám voči🥺🥺, a už mám jeho šortky na sobě a jde se na věc🤣:

Z obchodu přijdu totál mokrá, ale s parádním úlovkem..🤩, měl tady někdo chuť na vysočinu?🤣:

Večer trávím ve svém novém kadeřnictví a oba dva se moc těšíme na další etapu, která nás od zítra čeká- Bílé Karpaty❤.

5. DEN- hlavně zachovat klidnou hlavu, když se blíží buřina a jak se ze mě stala prdlolepka🤣; celkem 123,5 km
3. DEN- co toto je za hicák🙈, máme novou kamarádku a prý tu běhá medvěd🙈🙏, celkem 94,1 km

5 komentáře

 • Petr

  Ahoj ať to šlape sleduji vás už od PCT a super určitě držím palce i na stezce českem máte v planu vracet se po severní stezce nebo jen dojít na nejzápadnější kout naší republiky? 🙂

  • Andrea Hakenova

   Ahojky Petře, moc nás těší, že čteš náš blog😍, moc si toho vážíme😊. Plán se mění za běhu, bohužel mám z PCT nedoléčená zranění, nejvíc zlobí lopatka a přidala se k ní ze soucitu i ta druhá už🥺, takže uvidíme, kam dojdeme🙏, zatím obě dvě slyší na domluvu, snad jim to vydrží🤣. Severní stezku dáme ale ne hned po jižní, asi budeme muset proložit nějakou důkladnější rekonvalescencí🙈.p.s. také se chystáš na delší trail?

   • Petr

    Ahoj blog je super jedna ze zábavnějších částí dne v práci 😀 doufám, že zranění přebolí a dostanete se až k nám na západ, pokud vysleduji správně váš postup připravím vám ke konci nějaký Hikerbox 🙂 Jinak na Trail se chystám ale vzhledem k pětileté dcerce to nebude nic dlouhého ještě jsem jí na dlouhé trasy nenaučil ale chtěl bych severní stezku projít s rodinou na kratší víkendové etapy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *