Pacific Crest Trail,  Příprava na PCT

Je to prostě závislost, permit day, aneb jak se nemůžeme dočkat návratu na PCT🤩

26. 12. 2022

Už dlouho, hodně dlouho se nám stýská po PCT. Vlastně od prvního dne, kdy jsme se rozhodli hřebenovku opustit🙂. Když jsme ale scházeli z hor do Onion Valley, tak jsme si slíbili, že se vrátíme tam, kde jsme skončili- míle 788,9 a ideálně hned další rok🙂.

V listopadu se opět rozdávaly permity, povolenky, bez kterých trail jít nemůžete. PCTA jich v prvním kole rozdává 35 na den. Ve druhém kole, které se obvykle koná v lednu, nabídne hikerům ještě 15 míst, aby tak denně mohlo vyjít 50 lidí.

Důvod je jednoduchý, je potřeba regulovat počet osob na trailu, aby nedocházelo k ničení překrásné krajiny třeba tím, že kempoviště (tentsites) budou přeplněná a hikeři si budou stavět svá obydlí mimo trail apod.

Letos však došlo k jedné změně. Museli jsme se zaregistrovat předem. Důvod k této změně je fakt, že někteří se hlásili z vícero zařízení, aby tak zvýšili své šance pro získání permitu. Letos to možné nebylo, protože vám díky předregistraci do mailu přišel unikátní kód, který jste mohli zadat jen jednou na jednom zařízení.

Na základě této předregistrace vám systém vylosoval čas, kdy jste se měli přihlásit. Je to loterie, prostě je to o štěstí. Martin dostal čas přihlášení cca ve 21h30, dvě hodiny po spuštění. Měl tedy reálnou šanci permit ulovit. Výhodou této změny také bylo to, že jste nemuseli od 19h30 sedět u počítače a čekat tři hodiny, kdy vás systém pustí dál, tak jsme to měli vloni.

Já si tentokrát vylosovala Černého Petra, protože mi bohužel přidělil čas 23h56😰. Čas to byl dost mizerný, bylo tedy nepravděpodobné, že tam na mě 4 minuty před uzavřením systému něco zbyde.

Celou dobu se mohlo na stránkách PCTA sledovat, jak permity mizí, což bylo velmi stresující🙈, no ale nekoukněte se tam asi tak každou půlminutu🤣.

Martínek se loguje, nervozita stoupá, i když online vidíme, že tam místa jsou🙏, nervozní jsme proto, že se zase kousek posuneme blíže našemu snu🙂. Vloni se nám při vyplňování povinných údajů klepaly ruce, letos naštěstí ne, a tak si v klidu vybíráme termín, stačí nám květen a tam je míst ještě dost🙂.

Martínek má tedy permit v kapse, jde si v klidu lehnout a nechá mě se stresovat samotnou🤣, tak ti moc děkuju🤣. Čas se neuvěřitelně táhne, ještěže mohu být online připojená a sledovat, jak termíny mizí, ne že by mě to nějak suprově bavilo, ale alespoň se nějak zabavím.

Můj čas je tu, rychle ještě kontroluji, jestli se náhodou někde něco neobjevilo🙏, poslední termín byl zabrán cca ve 23h20😰😰. Loguji se a bohužel se potvrzuje, že pro mě již místo není😰, i když to bylo jasné dopředu, tak jsem z toho moc smutná😰 a samozřejmě, že to řádně obrečím😰. O permit jsme žádali spolu s našimi známými, celkem nás je pět a všichni permit ulovili🙏🍀,měli ohromné štěstí a moc jim to přeji!!

Potvrdilo se, že statistický permit v prvním kole nezíská 20% lidí- takže tedy já.

Nebudu věšet hlavu a budu doufat, že se na mě usměje štěstí v lednu🙏🙏🍀.

Za 14 dní od zažádání o Martinův permit mu přichází email, že mu byl schválen🥳, paráda, máme ohromnou radost🙏. PCT organizace totiž musí každou žádost projít, vy mezitím musíte shlédnout povinně video o chování na trailu a teprve pak vám permit vystaví.

Celý proces s permity má ale ještě jednu malou šanci, jak permit získat i mimo vypsané termíny🙏, lidé, kteří již permit získali, je mohou zrušit a to nejčastěji z důvodů rodinných, pracovních či zdravotních. Čím více se blíží 1. březen, tím více se uvolňuje permitů. Může se ale tak stát již mezi listopadem a lednem, v což hrozně moc doufám, proto si na plochu instaluji stránky s permity a celkem často je kontroluji🙏🙈:

Obvykle jsou termíny stále zaplněné

Má závislost na tomto odkazu začíná být nevyléčitelná🤣, když v tom, 8.12. cca ve 20h00 vidím, že se uvolnilo jedno místo v květnu!!!! Začínám vyšilovat, burcuju Martínka, ten popadá svůj mobil, rychle se přes můj email loguje, přichází jednorázový kód, který zadáváme rychlostí větru na PCT🙏🍀. Zdá se to být hrozně dlouhá doba, kolik lidí to jedno místečko také vidělo🙏, jsme tam, rychle se proklikáme a bože děkuju ti!! Nikdo nebyl rychlejší než my!!

Je to tam!! Snad to nebyla chyba systému a my můžeme začít slavit:

Naše radost je nepopsatelná🥳, boucháme šampaňské a začínáme si rozdělovat úkoly🤣, Martin navigace a voda, já jídlo, společně bezpečnost🙂, už jsme sehraní. Společně ale nyní budeme pečlivě plánovat zásobovací strategii, ať ujdeme co nejvíc🙏.

Martínek se rozhodne, že co nejdřív musí nabrat kila do zásoby a já zase dát do kupy můj kotník, který ani po 2 měsících od vyvrtnutí není v pořádku😪, sděluji mu proto tuto radostnou novinku a on mi slibuje, že se pokusí zmátořit 👍. Co se týče mého nabírání kil, o tom se ještě pobavíme, nejsem úplně fanda kil navíc🤨🤣 jsem ráda, že se pomalu dostávám na původní předPCT váhu🤣🙏.

Šťastný nový rok příznivci hikování🍀, aneb jaké jsme si dali předsevzetí?
Video a fotky z PCT🤩

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *