Jižní větev,  Stezka Českem

3. DEN- co toto je za hicák🙈, máme novou kamarádku a prý tu běhá medvěd🙈🙏, celkem 94,1 km

4. 7. 2022

V noci jsme se od omladiny naučili pár nových písniček😍, trail provides prostě😍, takže ráno nespěcháme a vstáváme až v půl sedmé, pěkně na pohodu a hádejte?? My nejsme poslední🤩🙏, tady v Čechách vyhráváme konečně zlatou medaili a moc si ji užíváme🤩, škoda jen, že to nikdo nevidí🤣. Omladina po nočním koncertě ještě vyspává a neprobudí ji ani naše vaření, ani balení stanu🤣, to musela být jízda🙈. Vzbudí je až Martin, který se pořádně nahlas vysmrká🤣, vyskočí všichni, asi se lekli, že je to medvěd ušák🤣.

Když ale vidí, že to jsou nějací blázni, co UŽ odcházejí, s medailemi na krku samozřejmě, tak si oddychnou a začnou hrát na kytáru🤣. Asi tu mají v plánu být celý prodloužený víkend, ale proč ne, místečko je to pěkné😊:

Když si nabuju botky, tak zjistím nemilou věc, včera jsem šlápla do bahna, ten kdo se chechtal, že do hovínka, tak má smůlu😆, a z botek mám trošku bordel botky, ale což, na funkci to nemá vliv🙏, šlapat holky musíte tak i tak😆:

Snažíme se rozpohybovat ztuhlá těla a jak si tak ťapkáme, tak se vyděsím- v bahně uvidím stopu, kterou díky své fantazii přisuzuju vlkovi😳😳😳, i když je to asi psí, což je mi fuk, je to velké a já se bojím🙈:

Zařadím druhou rychlost a ani se nenadějem a jsme ne Velkém Javorníku, ze kterého jsou krásné výhledy:

Na Javorníku si dáme sváču a obídek zároveň, už jsme zase nějak hladoví jako😳, tortilu s paštikou🙈, Martínek ji zajídá čínskou polívkou, ať žije zdravá strava🙈, a vyrážíme směr Malý Javorník, který nás vrací zase zpátky do Čech😊:

Cestou se bavíme, kde asi je sympatická hikerka, se kterou se průběžně potkáváme, já tipuju, že nás předešla včera večer…uvidíme, zda se dnes potkáme, nevíme ani, jak se jmenuje😪.

Kolem poledne přicházíme na chatu Portáš, kde zase neodoláme🙈, když ale on je takový hicák😆:

Martínek si dává i zelňačku a po 13h30 vyrážíme dál, čeká nás ještě asi 20 km, takže musíme zabrat🥵. A v tom potkáváme Martinu, to je ta sympatická blondýnka, chvíli ťapkáme spolu, ale nestačíme jí🙈, ty jo, kde bere tu energii??? Klobouk dolů, je fakt borkyně, ona prostě běží😳, do těch krpálů, jakoby se nechumelilo👍. Volám za ní, je už asi kilák přede mnou😆, že my si musíme dát pauzu a že se třeba ještě potkáme😆, no nevím teda🥵, kroutíme hlavou nad takovou energií a moc ji obdivujeme🙏.

Odpoledni trail je mega náročný, nahoru, dolu, mouchy, komáři, hovada, vedro…Takhle zplavení jsme nebyli ani na PCT🤣🤔🙈, a výstup na Makytu tomu dá korunu🤣, totál přikrý, tohle nemůže normální člověk dát🙏…No dali jsme to, ale s jazykem ne na vestě, ale my o něj skoro přišli🙃:

Makyta je přírodní rezervace, kde si připadáte jak v jurském parku, a já vidím všude medvědy🙈. Na poslední chatě nás varovali, že se tu jeden potuluje🤔, tak jsem pos…až za ušima🤔🙈:

Taky ho tam vidíte?🤣

Asi v 17h00 dáváme pauzu a ještě nám zbývá asi 8 km, už melem z posledního a v tom potkáváme Martinu😍 a poslední kilometry jdeme s ní a to to krásně utíká🙏. Procházíme krásnými skalami a v tom dorazíme do Pulčína😍, nádherné osady, kde mají smažák a úchvatný západ slunce😍:

Zaléháme ve 22h00 a doufáme, že zítra to bude jen z kopce🤣.

4. DEN- chcavec až na půdu🤣, měníme plány a jedeme se usušit už dnes; celkem 101,5 km
2. DEN- Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide😍, konečně výhledy a první trail angel😍; celkem 61 km

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *