Jižní větev,  Stezka Českem

10. DEN- přesun zpátky na trail😍, komáří peklo🥵🙈 a pekelné vedro; celkem 265 km

Zase ten Kolín🤣🙈

14. 7. 2022

Tak teda jo, Tomato a Fireball jdou ukrojit další kiláčky🤣, prostě je to silnější než my🤣. Doma to byla parádička, kochala jsem se baráčkem a výhledy a nikam se mi po třech dnech nechtělo🙈, záda si domluvit nedaly, špatně sem je vychovala, nechtějí poslouchat🤔, ale když ta svoboda na trailu je prostě k nezaplacení…😍, záda prostě musí ještě chvilku to naše trailové šílenství vydržet🤣.

Kdybysme ale věděli, co nám dnešní den zase připraví za parádičku🙈.

Jestě pro vysvětlení k počítání dnů na trailu…. Přemýšlela jsem, jak ty dny počítat s těmi zero days, které budeme mít delší vzhledem k mým bolestem zad🥺, číslo by potom bylo nehorázné🤣, takže pojedu pěkně postupně, jak nás to učili ve škole😄- jedna, dva, tři, čtyři, pět😍. Snad mi to odsouhlasíte🙏🤣.

Hike your own hike❤, to nás naučila Pacifická hřebenovka, jdete to vy a tak, jak vám to vyhovuje😍. Až půjdete nějaký trail, tak na to nezapomeňte🙏, každému sedí něco jiného.

No a teď jak to dnes vše proběhlo🤩.

Ráno klasika, vyšiluju od samého probuzení🙈, ňuňám asi tak stokrát Montýska❤, tý se to už zase nezamlouvá a prej ať ji necháme se vyspat🤣, mažu svačiny, hledám igelitku, abych měla styl🤣, vybírám reklamní, bílou, jít se žlutou igelitkou z Billy, to bych se asi styděla🙈, meju hlavu, sříhám nehty, obíhám baráček a ještě se kochám, poslední čůrání🤣 a jede se do Kolína na vlak🤩.

Vlak nám jede v 11h44, má jen 5 minutek zpoždění🙏, takže paráda, měli bysme stihnout přípoj v Břeclavi do Hodonína🙏…Cesta uteče celkem rychle, vlak je nařachanej cizincema, jsme tu asi jediní Češi😳, a v 15h30 vystupujeme v Hodoníně. Žádný zdržování a jde se na Stezku…Dnes chceme dojít aspoň do Mikulčic, slovanského hradiště, a tam někde kolem postavit stan…

Vedro je tady na Moravě fakt neskutečné, facku dostáváme hned po vystoupení z vlaku🥵, jo to bude paráda, to se to pošlape🙈. A k tomu ty rovinky podél řeky Moravy a jejích slepých ramen😳🙈:

Do Mikulčic to máme 6,5 km, a máme hlad, takže to ženeme a cesta odsejpá🙏. Na hradišti jsme za cca hoďku a půl, stánek tu je ještě otevřený, tak se občerstvujem a svačíme😍, pouští se do nás ale vosy, tak se moc nezdržujeme, a pádíme dál😆. Snad někde najdeme místo pro stan🙏, jo kdybysme věděli, co nás mezi těmito močály čeká🙈:

Jakmile vyjdeme dál, tak začne hotové peklo🥵. Takové komáří nálety jsme v životě nezažili, žerou nás za živa jako🥺. To se nedá🥵, když jdete, tak úplně nestíhají se zasosat, ale jakmile zastavíte, tak se na vás slítne mega mega mega roj a je po vás😆🙏. A já navíc musím nutně čůrat, holt to musím vydržet🙏.

Ne, tohle je k zbláznění, nakoupíme asi tak třicet miliónů štípanců každý, rychlost zvyšujeme na 5,2 km/hod, nepomáhá🙈, rychle hrabu nepromok bundu, co na tom, že je 33 stupňů, lepší se upéct než být sežrán🙏:

Mažeme to, co se do nás vejde, příroda kolem ale nasvědčuje tomu, proč tu ty sosavé zrůdy jsou😳:

No a do toho všeho se na nás žene buřina🙏, tak jo, jen do nás🤣🤣, ať z nás nejsou tupá vořezávátka🤣🙏.

Můj zadek a nohy zdvojnásobují svou velikost😳, nejenže jsem na PCT nabrala 3 kg svalů, snad svalů🙏, a strašně mě to vytáčí, ale díky těm dnešním štípancům mám asi tak tunu teď🤔:

Ženeme to fest, sem se smála, když Martínek chtěl dnes, se začátkem v 15h30, dát 21 km do Lanžhotu🙈, teď nechci být nikde jinde, nez pryč z tohodle komářího pekla🙏, strašně doufám, že v Lanžhotě nebudou🙏. Těch 21km dáváme za rekordní čas, nechápeme, kde se to v nás vzalo😳😳, netušila jsem, že umíme ťapkat tak rychle🤩:

Seštípaní jako fakt totál, nevím, co drbat dřív a hlavně, aby to nebylo nemravné🤣🙈, přilítneme ve 20h00 do Lanžhotu a tak nás tady máte🤣. Co teď? Předpověď počasí není úplně vlídná, jasně, počasí nás nemá úplně v oblibě🙏, už jsme si zvykli🤣, tak sedáme na ulici na zem a koumáme, co dál🙏. Najednou se naproti nám zjevuje dědeček hříbeček a ukazuje místní pizzerii s penzionem a tak když jinak nedáš🤣🤣🤣🙏:

Poslední dva kiláčky do Lanžhotu
Lanžhot a jeho kostel😍

Dáváme véču a jsme rádi, že jsme rádi🤣. Takhle hnát celý den, my bysme snad zvládli i pajdu🤣🤩. To se musí vyzkoušet…😆😆🙈. Martínkovi to ale oznámím až ráno🤣😆…

11. DEN- dnešní hodiny dějepisu proběhly bez přitomnosti komárů🙏, ale za to s kancem🤣; celkem 286 km
9. DEN- co to chodí kolem stanu jako🤔, a jak je to s tím vchodem🤣, rovina a zase rovina🙈; celkem 244, 5km

Jeden komentář

  • Lucie Křížová

    Super, blížíte se do mých oblíbených míst, těším se na Vaše postřehy a Váš pohled na ně. 😉
    Lanžhot má krásný kostel, čekali jsme u něj na opozdilce na kolech. (My měli elektro, ale pssst…). 😁

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *