Jižní větev,  Stezka Českem

0. DEN-přesun na východ, buřina nás pronásledovala celou cestu🙈, není lepší americkej vichr?🤣; celkem 0 km

1.7.2022

Tak jsme se zase dočkali😍, po návratu z PCT se nám asi po 10 dnech začalo hrozně moc stýskat po trailu, tak jsme se rozhodli, že to původně plánované volno ještě neukončíme, třeba takovou blbostí, jako je nástup do práce🤣🙈, že jo, a rozhodli jsme se projít krásné zelené Čechy kolem dokola- Stezku Českem a to Jižní větev jako první🤣, a to buď po etapách nebo celou, uvidíme, jak to půjde. Blázni no. Uvidíme, co na to budou říkat naše záda, ještě se moc nevzpamatovaly, ale za pokus to stojí👍.

Přípravy nebyly nijak významné, bágly sme měli víceméně zabalené už od návratu z Ameriky, co kdyby náhodou😍🙈, takže jsme si měsíc užili domácí pohody a pak už nebyl čas ztrácet čas, nazuli jsme tedy botky a ve 13h00 vyrazili z domečku na kolínské nádraží😊.

Monty to nijak moc netankovalo, prý ať už ji necháme zase se pořádně vyspat🤣. Hlavně že má po celém domě milion vystlaných pelíšků měkkýma peřinkama, nejradši prý ale chrní na žehlícím prkně🤣. Nepotřebuje někdo kočičí postýlku?🤣:

Martínkovi rodiče přistavují káru na čas přesně a odváží nás směr Kolín, odkud nám jede vlak do Ostravy. Jízdenky máme koupené, místa rezervované, slibují nám kupé a wifi😍, super, cesta bude utíkat, budeme sledovat kamaráda Aladina🤣. Ten se teda dneska ale předvádí, vytahuje pořádná esa, hele nech je tam, my jdeme do přírody a potřebujeme na to pěkné počásko:

Aladin říká, ale prd, chtěli jste déšť, tak tady ho máte, vy taky nevíte, co chcete🤔😃🙈. Hned za Kopidlnem vjíždíme do totál buřiny, černo všude kolem🙈, hlavně ať nepadají kroupy🙏, pár jich schytáme, ale uf, šlo to kousek mimo nás🙏.

Na vlakovém nádraží jsme o půl hoďky dříve, super, stíháme se rozkoukat a vyčůrat, i když ty záchody jsou teda fakt echt🤔🙈:

Chlapi to maj asi vyklopit na ty kartony🤣
Nebo do mísy s trikem a bobanem🤣

Už se chystáme na nástupiště, když v tom se jim asi zblázní info tabule, nebo já nevím, všude skáčou mega zpoždění, náš vlak dostává číslo 47, tak teda jo, do Ostravy máme přijet o 47 minut dýl, no co se dá dělat, hledáme jiný spoj do Mostů u Jablunkova, hoďku budeme nuceni pít pivo v Ostravě na nádraží🤣, asi to přežijeme🙏.

Když vlak konečně dorazí, ještě nabral pár minutek zpoždění navíc, to abysme to neměli tak jednoduché😃, tak zjišťujeme, že náš vagón je nahrazen vagónem bez kupé a bez wifi a bez čísel, takže rezervace míst je nám k prdu😄🙃. Jo super, díky moc. Naštěstí nacházíme volná místa a s klučinou, ke kterému se přifaříme, se vesele okopáváme celou cestu🤣🙈. Nejlepší je, když Martínek vstane, nedělá mu dobře jet proti směru jízdy a my si se spolucestujícím můžeme natáhnout nohy🤣.

V Ostravě jsme v 18h45, máme tedy hoďku čas, no a hádejte, zrovna je fesťák, takže se to hemží opilou omladinou a travka je cítit, hotová česká Mojave🤣🙈. Tak se naladíme a jdeme na jedno🤣:

Hmmm, Ostravar😄

Čekání uteče jako voda, venku to bouří, fesťák je přerušen, lidi musí vyklidit plac, chudáci ti, co nestihli ani dorazit🤔, dělají si tedy mejdan na nádru🤣. Raději mizíme, v 19h42 nám jede vlak do Mostů. Hurá, zase se přiblížíme startu🙏. Venku tma jak ve sklepě, ale my bouřce ujíždíme🙏. Batůžky umisťujeme na čestné místo a doufáme, že nedostanou vynadáno🙏:

V Mostech jsme ve 21h00 a za pár minutek jsme v hotelu, odkud zítra vyrazíme na nejvýchodnější bod ČR😍😍:

Hotýlek je to sympatický, ještě stihneme bar a ve 22h00 už ležíme v posteli a nemůžeme se dočkat rána😍, tak uvidíme, jak to dopadne…

1. DEN- nejvýchodnější bod ČR, celý den v mlze a tolik lidí jako?😳🙈; celkem 27,5 km
Tak jsme se moc dlouho flákat nevydrželi 🙈

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *