Pacific Crest Trail

Šťastný nový rok příznivci hikování🍀, aneb jaké jsme si dali předsevzetí?

1.1.2023

Tak co s tebou, kotníku? 🤔 Je to už věčnost, co jsem se poválela v lese v listí a bolestí se málem pozvracela, a ty ne a ne splasknout😰🙏.

Navštívila jsem již 3x lékaře a fyzioterapeuta, poctivě dělám vše, co mi bylo doporučeno, ale kotník si o tom myslí své😰. Tak když ty takhle, tak já zvolím léčbu šokem, nic jiného mě už nenapadá.

V poslední den roku tedy nabouváme botky, ortézu pro jistotu také, nějak mu pacholkovi nevěřím a navíc pořád slyším to křupnutí, které se před dvěma měsíci, kdy se mi úraz stal, neslo snad celým lesem🙈.

Rozhodneme se ho tedy pořádně zatížit a udělat si silvestrovský okruh okolím našeho domova♥️.

Počasí je doslova jarní, tak si pohyb po tak dlouhé pauze opravdu užíváme🤩. Z baráčku se vydáváme směr Žďár, kde u velmi oblíbené retro hospůdky- Na Klepandě- parkuje tolik aut, že se nestačím divit, kolik lidí se sem sjelo. Z Klepandy vyrážejí na procházku směr Kumburk, my ale nepůjdeme s davem, přecijen vyhledáváme spíše samotu🤣, a vydáváme se směr Nová Ves nad Popelkou:

Noha je pořád o poznání větší😰
Výhled na Krkonoše
Nová Ves nad Popelkou

Z Nové Vsi si to vystoupáme do Lomnice nad Popelkou a tady už se kotník ozývá hlasitěji, že prý se mu ta léčba šokem úplně nezamlouvá jako🙈. Chtěli jsme dojít až na Košov a dát si v tamním hostinci pozdní oběd, ale raději volíme kratší variantu a zastavíme se na Ploužnici, kde doufáme, bude místo. Rezervaci nemáme, tato hospůdka je ale mezi výletníky velmi populární, což dosvědčuje naprosto plné parkoviště🤨.

Dvě místečka nacházíme a svlažujeme hrdla🤣, 14 km po tak dlouhé pauze, za nás dobrý výkon a trénink na další míle na PCT🙏.

Po vydatném obědě se vracíme domů, kotník dostává kostivalový zábal a doufáme, že jsme to nepřepálili🙏.

Výlet to byl tak výživný, i když jsme zvyklí normálně dávat více kilometrů, že máme co dělat, abychom vydrželi do půlnoci🤣.

Ráno se budím trošku nervozní, jak kotník zareagoval🙏, kontroluji ho, zda se moc nenaštval, ale vypadá to, že trucuje stejně jako před tím. Uf🙏, léčba šokem sice nic nevyléčila, ale ani stav nezhoršila👍🙏.

Tak kamaráde , pokračujeme v léčbě- jde se zkusit běhat🙈, jak na nový, tak po celý, ne?🤣

Martínek kroutí hlavou, ale mně to běhání už vážně chybí, jen kousíček a pomaloučku🙏, nenechává mě v tom, bojí se, abych někde neupadla, tak odhazuje montérky a jde do toho se mnou🤣, dělá to i pro sebe, za 5 měsíců nás čekají závody tak je potřeba trénovat🏃.

To bylo přemlouvání🤣

Nakonec jsou z toho ufuněné 4 kiláčky a neskutečný pocit🤩, ono to snad půjde🙏.

Přátelé moji milí, do nového roku Vám happytrail.cz přeje mnoho šťastných kilometrů, pevné zdraví a úsměv na tváři🍀🍀.

Naše předsevzetí pro rok 2023 a cíl jsou jasné- ukrojit pár PCT mil🙏, zbývá nám cca 5- 6 měsíců do odletu🤩🙏.

Ještě je potřeba pořěšit menší změny ve výbavě a pak konečně zase zapíchnout hůlky do svahu😍🙏.

Příprava na Pacific Crest Trail podruhé🤣
Je to prostě závislost, permit day, aneb jak se nemůžeme dočkat návratu na PCT🤩

2 komentáře

  • Petr

    Perfektní článek opět 🙂 Děkujeme a Vám také mnoho šťastných kilometrů Letos mezi svátky mi manželka oznámila, že domlouvá s maminkou tedy tchýní že nám pohlídá dcerku a aspoň na měsíc bychom se v budoucnu vydali také na PCT 🙂 vezmu jí tedy na stezku českem abychom zjistily jak to hikování spolu zvládneme a na příští rok už bychom mohli plánovat i ten permit a snad se nám povede jako vám 🙂

  • Andrea Hakenova

    Ahoj Petře, tak to jsou skvělé zprávy🙂, moc vám přejeme, aby vás spoluhikování chytlo tak jako nás a hlavně, aby jste získali permit🍀, třeba se tam za rok někde potkáme🙂. Happytrails!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *