Pacific Crest Trail

Příprava na Pacific Crest Trail podruhé🤣

15. 3. 2023

Monty si o naší PCT závislosti myslí své- sice s námi tato krabice nejede, ale Monty si ji s sebou prý bere🤣. Už nám na naši fintu neskočí jako, nechávat ji tu samotnou, to už tu jednou bylo🤔.

Nakonec ale bude princezna možná ráda, že zůstane doma v teplíčku, protože nevíme, jak celý výlet dopadne, ale zkusit to prostě musíme. Doufáme totiž, že náš plán B je dobrou volbou🙏…

Co je to ten plán B? Letošní rok je na sníh na PCT více než štědrý, % odhady se velmi liší, tak to řeknu jednodušše- na Sieře, ale nejen tam, je tolik sněhu, co v historii měření nepamatují😳. V některých místech byly vyhlášeny zvláštní stupně nebezpečí a pro PCT to znamená jediné- Sierra bude v létě velmi nebezpečná. V létě tam sice 9 metrů sněhu nebude, jak tomu nyní na některých místech je😰, ale jak bude sníh odtávat, tak brodění řek se stane životu nebezpečné😰. A protože my se máme rádi, tak takto riskovat nechceme. Letos Sierru tedy nedáme😰.

První letošní hikeři jsou letos už na cestě, sledujeme je se zájmem a moc obdivujeme, co podstupují. Tam, kde jsme se my vloni doslova pekli zaživa, oni se nyní brodí sněhem a mrznou.

Nechceme se ale tak lehce vzdát našeho snu dojít PCT nakonec celé, i když ne vcelku…Zbývá nám nějakých cca 2000 mil, rozdělíme si je tedy na půlku a…..letos projdeme Oregon a Washington, kde je sněhová situace zatím a doufáme, že to tak zůstane🙏🙏, o dost příznivější🙏. To nejhezčí si necháme tedy nakonec😍.

S touto variantou jsme se oba prali celkem dlouho. Už to, že jsme PCT opustili a vracíme se jako section hikeři, nám vadilo, ale chtěli jsme navázat na míli 789, abysme prostě, i když s roční přestávkou, pokračovali dále…Když tomu ale situace nepřeje, tak zkusíme letos dojít na hranice s Kanadou a zbylou třetinu dokončit příští rok😊.

Koukněte sami, jak to tam teď vypadá😳:

Mezi Mojave a Tehachapi- poušť🙈

Jako máme rádi výzvy, ale vocať pocať🤣. Chceme si hikování užít a ne vyhodit dardu za letenky a za týden být zpátky doma🤣🙈.

Takže, a proto i dnes píši po dlouhé době článek, JSME DNES KOUPILI LETENKY A CESTY ZPĚT NENÍ🥳🥳. Hurá a hurá, mohu se zase začít přehrabovat ve výbavě a dokupovat vše potřebné🙏.

Ihned sedám do auta a jedu do města obhlédnout stav zásob kočičích konzerv😊, přesvědčuji se, že se mnou už počítají🤣 a doma uklidňuju naší kočičí lásku, že tu hlad mít nebude😊, Monty to najednou moc netankuje a převalí se na druhý bok🤣:

Po návratu se zavírám do své PCT kanceláře a vytvářím plány, co, kdy, kde, jak já miluju plánování😍.

Monty to zase začalo tankovat🤣

No a co je potřeba z výbavy pořešit?

 • Pořídit ještě jednu powerbanku
 • Koupit boty- pro mě, Martin má funglovky z minulého roku
 • Pořídit nafukovací polštářek, jeden totiž uniká a my nepřišli na to kde🤔
 • Koupit nové spodní prádlo- měli jsme merino od Sencoru, ale Martinovo skončilo s dírama v rozkroku🤣 a moje- se podivně vytáhlo, takže plandá🤣
 • Koupit hikovací kalhoty pro mě, původní běžecké gatě už něco pamatují
 • Dokoupit léky, dětský pudr a vlhčené ubrousky

Vloni to byly větší investice, tak jsem teď ráda, že základ už máme🙏.

A jak se tak přehrabuju v krabicích s výbavou, tak najdu opravdový poklad- původní plánovací seznam ressuply stanic😍, nostalgicky si zavzpomínám a rozhodnu se- ty s námi jdeš taky, papíre ušmudlanej😍🤣, sice už něco pamatuje, ale je náš a máme ho rádi, zase se na něm budou odškrtávat naše PCT míle♥️:

Přátelé- 21. 6. odlétáme ukrajovat PCT😍, nemůžeme se dočkat… a já hlavně toho, až zase budu psát příběhy😍.

Den odletu na PCT se nezadržitelně blíží🤩🎉
Šťastný nový rok příznivci hikování🍀, aneb jaké jsme si dali předsevzetí?

Jeden komentář

 • Lucie Křížová

  A já se zase těším, až to budu číst a v myšlenkách budu s Vámi na cestě!
  Vůbec nevadí, kde navážete, důležitá je cesta a zážitky!
  😘

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *