Pacific Crest Trail,  Příprava na PCT

Den odletu na PCT se nezadržitelně blíží🤩🎉

11. 5. 2023

Je to skoro rok, kdy jsme se z PCT unavení, rozlámaní, smradlaví, ale odhodlaní se na trail vrátit, ocitli najednou doma a my už balíme zase🙈. Uteklo to neskutečně rychle, úplně si říkáme, že před chvílí byl Silvestr, odlet byl za dlouhých 6 měsíců😳 a teď letíme vstříc našemu snu už za 6 týdnů.

Začínám mít špatné spaní, co vám budu povídat…jak rychle se dostaneme do hikovacího tempa? Uvidíme medvěda? Stihnu přibrat? 🤣. Toto je pro mě ten nejtěžší úkol jako, vzdát se oblíbených salátků😰🙏. Představa, že se začnu cpát smaženými jídly, je pro mě až nepředstavitelná🙈, zatím jsem jen zvětšila porci salátu, to by taky šlo, ne?🤔.

Další má obava se týká naší malé kočičí lásky, jak to tu zvládne, tohle je na našem odjezdu úplně nejtěžší😰. Zatím nic netuší, i když nějak podezřele často chodí do PCT pokoje a spí u našeho připraveného vybavení. Domluvila jsem jí ale zase hlídání, náš soused Štěpán je totiž tak ochotný, že nám sem princeznu bude chodit krmit každý den, děkujeme ti, Štěpáne, hrozně moc♥️♥️. Už nám ji krmil vloni, tak si na sebe snad zase rychle zvyknou🙏, Monty ho má hrozně moc ráda😍:

Výbavu jsme tentokrát tolik řešit nemuseli, většina náš loňský trail přežila🙏, takže jediné, co bylo potřeba pořídit, bylo:

 1. Koupit nové voňavé botky pro mě- že jsou krásné😍?
 2. Pořídit delší lžíci pro Martina, aby se nemusel hrabat v Jetboilu rukama🤣, ( Jetboli je jen jeden, já mám Evernew ešus, kam mi Martin vždy ohřeje a přelije vodu)
 3. Dokoupit zničené oblečení- spodní prádlo, každý po jednom hikovacím triku a běžecké gaťky pro mě
 4. All done🤩, takže jsem skoro vyklidněná a mohu koumat trasu, ressuply (zásobovací) body a těšit se🤩
 5. Nejtěžší úkol ale, který máme je: jak budeme číslovat dny na PCT? Skončili jsme 61. den. Máme začít od nuly? Nebo 62. dnem? Nebo 62/2? Poradíte??🙏
Andílek od mojí maminky letí také

Poslední mojí starostí je fakt, že se mi bude zase hrozně moc stýskat po mé rodině😰. Už si připravuju seznam písniček, které budu zpívat, až budu rubat kopce, loni mi to hodně pomohlo…moje sestřička se mnou byla aspoň na dálku a náš nejlepší koncertní kousek se mnou nachodil několik desítek mil😍, děkuju moje malá ségro, i letos poletíš se mnou♥️:

I synovečkové se mnou v duchu budou😍

Sestřička pracuje na finančním úřadě, kde nás prý všichni podporují, takže všem moc děkujeme, pošlapeme i pro vás🤩.

Krom sestřičky mi budou samozřejmě chybět i rodiče, maminko, tatínku, jste moje všechno, děkujeme vám za podporu, jen díky vám si zase můžeme ukrojit kousek zážitků z naší vysněné cesty♥️. Vím, že jste si nikdy nemysleli, do jaké divočiny se to vydám a já děkuji za vaší trpělivost, odvahu a porozumění♥️. Oba nás na cestě sledují prstem na mapě, Ashland, to je místo, kde letos začínáme🙏:

Milí čtenáři, za 6 týdnů se Vám ozveme z trailu🙏, počasí se zlepšuje, sníh taje, tak to by bylo, aby nebylo…snad tentokrát do té Kanady došlapeme🙏🏃.

Příprava na Pacific Crest Trail podruhé🤣

2 komentáře

 • Vladimír Mazura

  Ahoj ano to čekání je dlouhé ale už je to za chvíli tady. Přeji vám hodně sil a zdraví také krásné počasí které je důležité pro pozitivní myšlení. Budu vás sledovat abych věděl co mě bude čekat. Těším se a přeji jen krásné zážitky.
  Vladimir

 • Kristyna

  Ahoj Výletníci,
  já bych normálně číslovala den 62,63 prostě bych navázala tam kde jste skončili. Užijte si trek a myslím na Vás a když by Vás všechno bolelo můžete zase skončit a dojít to na třetí rok. Tak bych si to rozdělila třeba já na 3 roky abych se neodrovnala za pár měsíců. Držím palce!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *