Centrální Kalifornie a High Sierra,  Pacific Crest Trail

62. DEN- přesun do Bishopu a další burger je tam🤣😍; stále stejně mil

20. 5. 2022

Ráno pomalu otevírám napuchlé oči, přes víčka skoro nevidím, co se mi toto jako přihodilo??🤣. Martínek se vyhrabává ze spacáku a jakmile mě uvidí, tak vyprskne smíchy🤣🤣, tak ti teda pěkně děkuju za podporu🙃😆, doufala jsem, že to tak hrozné není🤣🙈.

No a protože vás mám ráda, tak vám to ukážu teda, ale ne že se mi budete smát🤣, sama nechápu, kdo mě takto znetvořil🤣🙈, jisté ale je, že si na mě žádný medvěd netroufne🤣🐻, plněné Tomato, to jsem teď já🤣:

Ráno se moc nezdržujeme, dnes nám byla zima i v noci❄❄, a i od země, je pravda, že takhle blízko sněhu jsme ještě nespali, tak je to znát no…V rekordním čase se balíme a vydáváme se kolem překrásného Bullfrog Lake směr město a burger😍. Martínek si ještě vymáčí ruce při filtrování vody, tak je potřeba se rychle zahřát….Nemůžeme se ale vynadívat na tu nádheru❤❤, pořád se jen zastavujeme a fotíme😍:

Čeká nás poslední stoupání a zase stojí za to🥵🥵, do toho fičí ledový vítr, tak to rubeme, co to jde. V Kearsarge Passu jsme asi za 3 hodinky a potkáváme tam naše další německé kamarády😍, které jsme viděli naposledy v Acton KOA, tady se říká „trail provides“, prostě ti do cesty přihrává nečekané a milé okamžiky😍.

Jsme moc rádi, že je vidíme, a tak nám cesta dolu na parkoviště do Onion Valley, rychle utíká😍, s Jessicou štěbetáme na celé údolí, máme si toho tolik co říct❤.

Na parkovišti jsme v 11h00 a hned vyhodnocujeme, že stopovat bude v tuto dobu těžké, protože jednodenní turisté právě vyrazili nahoru a zpět pojedou samozřejmě až večer. A pěšky 13 mil? Ani mě nehne🤣😄🙈. Martínek na FarOutu hledá tedy odvoz a ve 12h00 už se vezeme směr Bishop😍, ještě se k nám přidávají přatelé z Uruguaye:

V Bishopu jsme asi za hodinku a hned jdeme po čuchu😍, bože můj, proč mi nikdy nikdo neřek, že je burger tak lahodný??🤣:

Naboucháme to tam do poslední hranolky🙃😅 a jdeme se ubytovat do hotelu, kde se pereme o sprchu🤣, vyhrávám já🤣🤣, ale jen pro to, že Martínek ví, že by pak se mnou nebyla řeč😄🙈…

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤:

Přátelé moji milí❤…Hrozně těžko se mi to píše a záměrně jsem čekala do poslední PCT míle…

Tady naše cesta pro tuto chvíli bohužel končí😪😪…, toto rozhodnutí bylo to nejtěžší, jaké jsme za poslední dobu museli udělat….

Rozhodli jsme se tak proto, že je pro nás zdraví velmi důležité a my jsme již vyčerpaní, hlavně tedy já a tělo mi to již dává hlasitě najevo…

Druhým důvodem je fakt, že se nám opravdu už moc stýská po domově, rodině, Montýskovi a české krajině❤.

Chceme si trail pamatovat jako „naprostá bomba“😍, a taky že je a byla, tak to v tuto chvíli máme a nechceme, aby to bylo jinak🥰🥰! Užili jsme si každičkou míli, a že ta míle je kurňa dlouhej kilák🤣🙈.

Vše, co jsme tu viděli a zažili, zůstane navždy v našich srdcích a budeme z toho čerpat navždy…❤.

Tahle cesta ale není úplně u konce…My ji dokončíme!!, ale jako section hikeři a už možná příští rok😍.

Ušli jsme zhruba 1.300 km a jsme na to hrdí, už teď bychom klidně nabuli tenisky a šli dál😍😍, ale víme, že by opět přišly pochybnosti a neskutečná únava🥵, zero days již nefungovaly tak, jak jsme potřebovali…

Tímto vám všem děkujeme za neskutečnou podporu!! Tolik to pro nás znamenalo a tolik nás hnalo dopředu❤, bez vás bychom nedošli až sem…DĚKUJEME, jste naši andělé a těším se, až vás všechny uvidím a obejmu❤.

60 dní v divočině….Tak se bude jmenovat má kniha, pokud budu mít odvahu něco napsat🤩🙈….Protože Divočinou to všechno vlastně začalo….

PS: Tyto stránky pofrčí dál, budu sem přidávat ještě další články z USA, strávili jsme 2 dny v Bishopu přeci a přesouváme se do LA, takže věříme, že ještě něco zažijeme😍 a dále sem budu přidávat další traily, už teď máme roupy a v létě nějaký trek, ale kratší, uskutečníme😍. No a za rok….snad zaplníme další rubriky v kapitole PCT…

DĚKUJEME VÁM ZA VŠE❤, za odměnu pro vás připravíme zážitkové kempy😍🙈, ochutnáte tuňáka s hořčicí, vyhrabete si cat hole, toaleťák si ale odvezete pěkně k sobě domů🤣😅, a vodu vám naservírujeme stylově v kýbli, filtr samozřejmě zapůjčíme😘😘🤩.

Na naší velké zahradě si pak můžete postavit stan, protože postel je již zabraná😅🙈, a budete doufat, ať vám moc nefouká do peřinek🤣:

Tak Pacifická hřebenovko, brzy naviděnou🥰, budeme se těšit na další milé setkání a všechna překvapení, která pro nás ještě máš v rukávu😍❤:

Slibuju, že už nebudu bulet🤣, tady ale příště zase začneme😍

Tomato a FireBall❤

Jak jsme se flákali v Bishopu😍
61. DEN- Forester Pass, nejvyšší místo na PCT, 4.009 m.n.m. nás pořádně proškolil🙈🙈, a MEDVĚD😳🙈; celkem 788.5 mil

12 komentáře

 • Jitka

  Ájo a Martine moc Vás obdivuju a ráda uvidim!!Nelitujte tohoto rozhodnutí❤️💙dejte vědět, kdy Vas s Jankem muzeme navstivit🙋‍♀️Čtení článků bylo jako droga 😁tak koukejte psat dal🙂Rozhodli jste se jak to citite a to je nnaprosto v poradku👌Uz tahle cesta Vam dala tolik nezapomenutelnych zazitku a posunula Vas do jine urovne Vaseho vztahu❤️💋mejte se krasne! A stastnou cestu domu! Jste me ve 4h rano ted rozbreceli🙏🙏🙏

  • Andrea Hakenova

   Děkujeme moc Jíťo❤, moc si toho vážíme, ta vaše podpora je a byla prostě neskutečná😍, a těšíme se na setkání a až konečně uvidíme malého Janka😍.

 • Marika

  Jste skvělí, ujít tolik mil a ještě s dobrou náladou 😍 Cesta je cíl a i Sheryl ušla jen část trasy a jaká z toho byla skvělá knížka. Pokud by byla v budoucnu knižní podoba už je tu první zájemce 🙂 Každopádně I já PCT plánuju od začátku jako section hiker, vzhledem k volnu v práci a vidina toho, že se budu moc na PCT vrátit víckrát v průběhu let je super. Přeju krásnou cestu zpátky 😀

 • Kristýna

  Díky, že jste se podělili o krásné zážitky z trailu a příště trail dokončíte až bude správna chvíle. Tělo je unavené a řeklo už několikrát stop, dobré rozhodnutí. Nabijete baterky a pak zase někde budete šlapat kopce. Třeba se na nějakém v Alpách uvidíme. Bezpečný návrat domů.

 • Filip

  Čau, v prvé řadě gratuluju k suprovýmu výkonu, 1300 km je teda extra porce! Rozhodnutí nepokračovat dál beru určitě jako nejtěžší… No ale stejně…. Zeptám se: jde tam třeba na stejným místě v hotelu kempovat týden v kuse? Neznám pravidla PCT…Chápu, že to asi trochu víc leze do peněz…Tím vás jako nijak nechci znejistit, spíš se ptám jestli by ten týden relaxu nepomohl na to zdraví…. Stesk po domově ten je jasnej. Na to ani měsíc relaxu nepomůže, když jste mimo ten domov. Každopádně přeju bezpečnou cestu domů. Deník z PCT mi bude dost chybět… ale v pohodě. Mějte se! FG

  • Andrea Hakenova

   Moc děkujeme😍, jsme na to hrdí, i když to nevyšlo úplně dle plánu…Můžeš zůstat, jak dlouho chceš, když na to máš peníze, ale je to darda, a to nejen ubytko, ale hlavně jídlo. Jsem na cestu do LA kupovala dvě litrové vody a chleba, a 270 kč bylo v háji🤣🤣. Pravidla pro přechod PCT nejsou časově nijak stanovená, krom Siery, tu musíš přejít do 20 dnů tuším…Takže kdybychom teď nabírali síly např. v Bishopu nějakou delší dobu, tak bychom měli co dělat do toho limitu dojít, páč další passy jsou ještě těžší na přechod, stále je tam mraky sněhu, tak to chce opravdu pečlivé plánování a na Sieře ujít 20 mil denně je fakt záhul. Takže my se sem vrátíme v plné síle za rok a vše doženeme😍😍

 • Vladimír Mazura

  Gratuluji k 1300km je hodně. Příští rok se chystáte pokračovat? Já se už chystám asi 2 roky tak snad v roce 2023 to dopadne.
  Jinak bylo to nádherné počteníčko. Díky.

  • Andrea Hakenova

   Moc moc dekujeme Vladimire🙂, ano, příští rok se chystame ukrojit zase par mil, radi bychom došli do poloviny, ale časově to asi nezvladneme. Uvidime. Tak se na trailu treba potkame🙂, pokud vahas, tak nevahej a zazadej si o permit🙂, stoji to vazne za to🙂. A moc dekujeme za milou pochvalu, moc nas tesi, ze se blog libil🙂. Happy trails🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *