Centrální Kalifornie a High Sierra,  Pacific Crest Trail

60. DEN- výstup na nejvyšší horu USA- Mount Whitney, naše první čtyřtisícovka😍❤; celkem 771.2 mil

18. 5. 2022

Den D je tu, budíka po prvním zazvonění ještě posouvám, vstáváme tedy ve 4h30, já napuchloň🤣🙈, proč ostatní vypadají normálně a jen já jako plněné Tomato??🤣🙈. No ještěže většina hikerů už nahoře čeká na východ slunce, budu strašit jen zvířata a Martínka🤣, dávám si přes pusu aspoň nákrčník, ať mu nekazím slavnostní den🤣.

Snídaně nesmí chybět😍, potřebujeme dostatek energie na výstup, čeká nás 1.500 metrů stoupání, takže vycházíme kolem 5h20. Batohy máme sbalené od večera, v nich nechybí Garmin, nesmeky, nepromoky, lano, rescue folie, do které se člověk zabalí v případě zranění nebo náhlé změny počasí, čepice, rukavice….a sváča s obědem samozřejmě😍🤣.

Nejdříve se kocháme probouzející se přírodou a snažíme se zahřát, ziminku tady mají🤣❄:

Postupně se dostáváme do krásného údolí a nestačíme se kochat tou nádherou❤, zatím jdeme vesměs po rovince kolem zamrzlých jezírek❄:

Asi po hodince už stoupáme a funíme jak lokomotivy, to je teda masakr, kde je ta rovinka?🤣. Občas přecházíme sněhová pole, ale na nesmeky to naštěstí není🙏. Energie dochází, lupeme hroznový cukr, tyčka bude až nahoře, nechceme prochladnout❄🙂:

Na vrchol přicházíme po 4 a půl hodinách rubání, sotva popadáme dech, výška dělá své🥵, ale když uvidíme tu nádheru, tak já, plačka roku, se zase rozbulím🤣🙈, my to dokázali, vystoupali jsme na nejvyšší horu Ameriky😍❤❤❤🙏🙏:

Na vrcholu je asi jen 5 hikerů, ostatní už sestoupali zpět do tábora, takže tu nádheru máme skoro sami pro sebe😍. Fotíme se o sto šest, dáváme tyčku a asi po hodince se vydáváme zpět. Výstup byl dlouhý 7.5 míle, to samé tedy zpět a ještě dnes musíme ukrojit další míle z PCT a dostat se co nejblíže Forester passu, oficiálně nejvyššímu bodu na PCT, 4.009 m.n.m., který ale musíme přejít co nejdříve ráno, tedy zítra, což se nám bohužel nepovede a dost se nám to vymstí….😪. Ale nepředbíhejme….

Koukněte ještě na tu nádheru ze sestupu😍:

V kempu jsme kolem 14h30, rychle balíme saky paky a jdeme něco ujít….

Asi po 5 mílích potkáváme 2 hikery, tak se u nich utáboříme😍, hurá, nebudeme spát sami🙏, i když koukám hošánci, že jste pořádně nenastudovali základní pravidla stravování na Sieře🤔…Oba dva spí na kovboje a sypou si brambůrky k večeři do spacáku😄😄🐻🐻, asi čekají v noci hosty…🤔.

Tak hoši, hlavně je neposílejte prosím k nám😄🙏, my se dělit o jídlo nehodláme😂😂.

Usínáme totál vyčerpaní v 19h30, dnešek nám dal teda zabrat, ale stál za to!!!❤❤

My pravidla stále dodržujeme, pěkně kuchyň co nejdál🙏
61. DEN- Forester Pass, nejvyšší místo na PCT, 4.009 m.n.m. nás pořádně proškolil🙈🙈, a MEDVĚD😳🙈; celkem 788.5 mil
59. DEN- asi šel kolem ušák🤣, srnka si klepe na hlavu🤣, dnes nero day a tady jako maj záchody?🤣🙈; celkem 766 mil

Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *