Centrální Kalifornie a High Sierra,  Pacific Crest Trail

57. DEN- Sierra se ukazuje v celé své kráse, našli jsme lidi🤩, to jsem zvědavá, jak si poznáme méďuláky🤣; celkem 743 mil

15. 5. 2022

Skoro první noc na Sieře pro mě nebyla moc klidná, to víte, had vám do zavřeného stanu nevleze, aspoň jsem v to v poušti teda doufala😄, ale medvěd, to je jiná, ten se asi moc ptát nebude🙈🙏.

Celou noc jsem si tedy v duchu přeříkávala, zda jsme vše, co by mohlo chlupáčovi chutnat, nebo vonět, dali pryč…A pak mi to došlo😳🙈, v kapse na bederáku jsem nechala jelení lůj proboha🙏, no to je pěkný, snad medvěd neví, k čemu tahle věc slouží🤔🙈, a bylo vymalováno, poslouchala jsem, zda se to velké zvíře neblíží na popatlání čumáčku…😂 Ani mě nehne jít teď ven a lůj schovávat do pytle, který je pověšen vysoko na stromě🙈, ještě se přizabiju, jak se znám🤣. Budík v 5h45 byl tedy zbytečný😂, budila jsem Martínka sama…

A mám pro něj dobré zprávy- vypadá to, že paralen zabral🙏🙏🥳.

Snídaně i ranní hygiena proběhla již tradičně dál od stanu, to abychom neměli nezvanou návštěvu a světe div se😳, během snídaně prošli dva hikeři🥳, tak tady jste🙏, už jsme mysleli, že jsme si spletli směr trailu😂. Nicméně je tu opravdu o poznání méně lidí….

Vycházíme lehce po 7h00, už se zlepšujeme, všímáte si?😂 a dnes se nám kráska Siera ukazuje v celé své dechberoucí nádheře😍:

Asi po 9 mílích bychom rádi nabrali vodu, ale zdroj nevypadá důvěryhodně🤔😂🙏, nevím, zda jsem to už psala, ale filtr zachytí 99,9% nečistot a bakterií, ale chuť i barva vody zůstane🙈, nechceme tedy moc zkoušet, jak by chutnalo toto🙈, tady by asi ani jahůdkové ochucovadlo, které si kupujeme vždy na večer za odměnu😍, nepomohlo😆😆:

Na Sieře je již ale vody dost, takže tady opravdu žízní nepojdeme🙏, další rozdíl oproti poušti🤩, bereme tedy vodu u dalšího zdroje a proběhne i úžasná hygiena😍:

No a pak už se jen kocháme a kocháme a nevíme, kam se dřív dívat, to je prostě neskutečnà podívaná😍:

A je tu i sníh😍

U výhledu na poušť chytáme signál a dostáváme zprávu od Tima, trail angela z Tehachapi, který nás vezl zpět na trail a který nám dal plynovou kartuši. Posílá nám fotku z facebooku z restaurace v Tehachapi, kde za nás někdo zaplatil snídani a kde si nás fotila obsluha, že gratuluje, že jsme slavní😂🤩, no tak teda jo, když to říkáš Time😂, hlavně ta moje igelitka, to je teda fakt terno😂:

Večer to ženeme, co to jde, my prostě chceme dohnat nějaký hikery, abych se v noci nemusela bát medvědů🙏, aspoň pro ten pocit🙏. U jednoho z posledních kempovišť se rozhodneme to ještě natáhnout a ty vadooooo😳😳, tady kempuje asi 6 lidí!!🥳🥳, děkujeme, našli jsme vás🙏.

Rychle stavíme stan a vaříme véču zase dále od stanu…Poté umisťujeme méďuláky za jeden ze stromů poblíž a když se rozhlédneme a vidíme za každým stromem méďuláky ostatních, tak se jen modlíme, aby si medvědi nepřišli v noci zahrát kuželky🐻🤣, to bychom se ráno asi těch svých nedohledali🤣🙏:

Usínáme za tmy a já dnes medvědy na návštěvu konečně už nečekám🤣🙏.

58. DEN- dá se medvědovi něco hodit?🐻🙈; konečně mám také kamaráda FarOuta😍; celkem 760 mil
56. DEN- méďulák nechce poslouchat a rolnička jde do akce🥳; celkem 722.2 mil

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *