Jižní větev,  Stezka Českem

6. DEN- vystajlované ponožky, burger do sbírky a kvíz pro pokročilé🤣🙈; celkem 149,5 km

7. 7. 2022

Ráno jako malované😍, no posuďte sami😍. Budíme se v 5h45 a zjišťujeme, že se náš stan moc líbí slimákům🙈. Jednoho mám hned u hlavy😳, nejdřív se vyděsím, začnu křičet na obranu, ale pak zjistím, že je zvenku🙏. To ale netuším, co jeho kámoši venku během noci vyvedli🤣🙈:

Stan je úplně durch a to nepršelo, ta vlhkost je neskutečná🙈. Vyhrabeme se ze spacáku a já se dám do vaření😍, na trailu to mám ráda, je to jednoduché, ohřejete vodu a zalijete buď kaši, nebo kuskus nebo polívku🤣, to mi opravdu moc jde🙏.

Kašičku si vychutnávam pěkně ve vyhřátém stanu, u toho přemýšlím, co udělám hned po ní, co sbalím jako první, když v tom uvidím tu voslizlou spoušť😳😳, slimáci si prevíti v noci udělali mejdan na mých ponožkách😳🙈, trošku se mi zvedne kufr i s kašičkou a ihned se rozhodnu, že tyhle ponožky si dnes oblékat nebudu jako😳:

Po snídani rychle vše sbalíme, aby nás tu někdo nenachytal🙏 a jde se filtrovat voda. Zrovna jde kolem paní s pejskem a my děláme jakoby nic, jako bysme tady vůbec nespali🙈:

V 7h15 vyrážíme, jak jinak než do kopce🏃‍♀️, ráno jsme ale oba dva svěží, takže nám to pěkně odsejpá🥳, sice jsme z vlhkosti zase durch, opruzeniny se vesele probouzí🙈, ale nás nic nezastaví🤣, musíme dát do oběda 21km do obce Žítková, kde je prý vyhlášená restaurace a kde se pořádně nadlábneme🤩:

Zase si to poskakujeme mezi Slovenskem a rodnou zemí, patníků je tu opravdu požehnaně, a někdy máme pocit, že se sousedi nemohli domluvit, kde ta hranice vlastně je🤣:

Asi po 5 km jsme na vrcholu 630 m.n.m. Pod Hrachovým a po 6,5 km na vrchu Grofová ve výšce 670 m.n.m., nakonec zdoláme i Javorník😍:

Cesta odsejpá, jediný, co mě hrozně štve je to, že mám v batohu kus slimáka na svých ponožkách a potok nikde🙈, potřebuju je co nejdřiv vyprat, jinak zešílím🤣.

Ve 12h15 přicházíme po 21 km do obce Žítková, kde žila do r. 2001 poslední žitkovská bohyně:

Její rodný domek

V malebné vesničce se nachází i vyhlášená restaurace, která je úplně plná😳. Těšíme se tedy na dobré jídlo a zase ta laktóza🙈. Nemají nic bez laktózy kromě burgra🤩, to je osud😍, prostě mi nic jiného nezbývá, co se dá dělat🤣, přemůžu se🤣:

A burger je teda vážně luxusní🤩, zastavte se tu, když budete mít cestu kolem, nebudete litovat👍.

Během naší žranice se ale počasí zblázní a přijde taková průtrž, že jsme rádi, že jsme pod střechou🙏. Jdeme se poradit s Aladinem a ten nám radí, ať se pro dnešek někam schováme, že to bude mazec🙈, ach jo, počasí nám nějak nepřeje🤔. Hledáme na bookingu a ty ceny nás srazí na zem🙈, bože kde to jsme?

Ptám se obsluhy, jestli o něčem neví…Paní že ve Starém Hrozenkově je benzína a tam je levné ubytko🤩, no tak jo, na benzíně jsme ještě nebydleli😍, děkujeme a platíme a běžíme se schovat před deštěm na tu slavnou benzínu🤣:

V pokojíčku, ze kterého nás přechází zrak, si zařizujeme další živnost-sušárnu🤣🥰 a z postele koukáme, jak se náš domeček suší😍:

Dnes jsme naťapkali 26 km, ani se to nezdálo🤔. Zítra musíme ale nahnat ztrátu, tak snad už se počasí umoudří🙏🙏.

A jedna záludná otázka na závěr🤣, cestou jsme potkali tuto značku a nevíme, jak si ji vyložit🤣🙈, tak jak těžké auto na ten most může vjet???🤣🙈:

7. DEN- počasí nám nepřeje🙈, ale my šlapeme, co se do nás vejde🤣jo a krávy, kam se podíváš😳; celkem km 181,9 km
5. DEN- hlavně zachovat klidnou hlavu, když se blíží buřina a jak se ze mě stala prdlolepka🤣; celkem 123,5 km

6 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *